Kolejna ruchoma szopka, którą odwiedziliśmy to ta znajdująca się u Bernardynów w Dukli.
Zapraszam na fotowpis ze świątecznego Krosna. Takiej ilości ozdobionych choinek w jednym miejscu jeszcze nigdzie nie widziałam :]
Jeśli teraz w okresie świątecznym jesteście w Krośnie to polecam wybrać się do kościoła Ojców Kapucynów przy Placu Konstytucji 3 Maja 2.
Zapraszam Was na „wirtualny” spacer do uzdrowiska Iwonicz-Zdrój w Beskidzie Niskim. Teraz w zimowo- świątecznej aurze jest tutaj naprawdę magicznie <3
Pora na ostatnią już miejscówkę ze świątecznymi zwierzakami wprost z wawelskich arrasów. Tym razem jest to rama lustra/ obrazu w otoczeniu dwóch lampartów. Znajdują się one pod murami Wawelu przy pl. Św. Idziego.
Coraz bliżej święta, więc w dzisiejszym poście książka również o tematyce świątecznej – „Świąteczne namiętności”. Została ona wydana nakładem wydawnictwa Akurat.
Po Rynku Podgórskim i Placu Szczepańskim chciałabym Wam pokazać kolejną krakowską miejscówkę udekorowaną świątecznie. Tym razem jest to plac znajdujący się przed Wawelem od strony Wisły na Powiślu – jest Plac Wielkiej Armii Napoleona.
Zapraszam na krótką recenzję książki Anny Krystaszek pod tytułem „W cieniu terapeutki”. Książka ta została wydana nakładem wydawnictwa Muza.
Kolejny już raz obejrzeliśmy Pokonkursową Wystawę Szopek Krakowskich. Poprzednia wystawa miała miejsce w Celestacie – sprawdźcie ten post TUTAJ.
Mój syn jeszcze książek z serii o Cwaniaczku nie czyta, ale ja tak i mam z tego naprawdę niezły ubaw. Ogólnie przeczytałam już wszystkie części, ale w tym roku znalazłam jeszcze dwie, które jakoś mi wcześniej umknęły… No ale już nadrobiłam te książkowe zaległości.
Całkiem niedawno pokazywałam Wam Rynek Podgórski w świątecznej odsłonie, a teraz zapraszam na krakowski Plac Szczepański.
Nasze ostatnie dni całkowicie wypełnione są muzyką… W sumie mamy sporo instrumentów, począwszy od małego keyboardu, przez flet aż do całego zestawu instrumentów perkusyjnych. Co do tego keyboardu to właśnie na nim dużo ostatnio gramy, a to wszystko dzięki dwóm bardzo niepozornym (ale jakże fantastycznym) książkom z serii „Kolorowe pianino”. Książki te zostały wydane nakładem wydawnictwa Diagram.
W dzisiejszym poście chciałabym przedstawić Wam książkę edukacyjną pod tytułem „Ciało człowieka”. Została ona wydana nakładem wydawnictwa Jupi Jo!
Kraków już rozbłysnął na ten zbliżający się okres świąteczno-noworoczny. Jeśli gdzieś jeszcze nie ma świątecznych dekoracji to do 15 grudnia mają się już wszystkie pojawić. Do 20 grudnia natomiast ma zostać ukończona dekoracja drzew. Ja zabieram Was dzisiaj na Rynek Podgórski.
„Chińczyk” to zdecydowanie gra z mojego dzieciństwa - na podium razem z warcabami i młynkiem J Nasze obecne wydanie „Chińczyka” jest z wydawnictwa Kukuryku.
„Jak ograniczać napady złości u dziecka i zyskać spokój w rodzinie” Carli Naumburg to kolejna książka, na temat której przygotowałam dla Was krótką recenzję. Książka ta została wydana nakładem wydawnictwa Muza.
Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu, więc zabieram Was do Sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie.
W zeszły weekend pokazywałam Wam trochę Podgórza i dziś znów ten rejon Krakowa, ale okazja do tego jest nie byle jaka… Dzisiaj i jutro (27-28.11.2021) w godz. 10.00-20.00 na Rynku Podgórskim w Krakowie odbywają się bowiem Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych.
W dzisiejszym poście książka bardzo na czasie, bo dotycząca pracy polskiej Straży Granicznej, czyli „Straż Graniczna” Anny Gorczycy. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Muza.
Dzisiejszy dzień należy do Pluszowych Misiów <3 Dlaczego? – zapytacie…. Otóż dzisiaj (25 listopad) to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jednym z najbardziej znanych misiów na całym świecie jest Miś Paddington pochodzący z Anglii. Całkiem niedawno wyszła kolejna część przygód tego misia, czyli „Paddington za granicą”. Autor – Michael Bond, przekład – Anna Pajek, a ilustracje – Peggy Fortnum. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Znak Emotikon.
Znacie grę „5 sekund” marki Trefl? My już od dłuższego czasu w nią gramy, ale w tej wersji dla najmłodszych, czyli „5 sekund. Junior”.
Dzisiaj zabieram Was na wirtualny spacer po krakowskich Krzemionkach, a właściwie tylko po części tego terenu…
Japończycy mówią, że mamy trzy twarze.
Pierwszą pokazujemy światu.
Drugą rodzinie i przyjaciołom.
Trzeciej nie pokazujemy nikomu.
To najprawdziwsze odbicie tego, kim jesteśmy.
Źródło nieznane
Kolejny thriller za mną – „Jeden krok przed śmiercią” Mary Burton, autorki bestsellerów New York Timesa. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Muza.
Postanowiłam dodać na bloga kolejny dział – GRY. Jesienią i zimą to najlepszy czas na efektywne spędzenie dłuuuugich wieczorów z dzieciakami. My też sporo gramy i będę Wam tutaj nasze ulubione gry przedstawiała.
W dzisiejszym wpisie nasz zdecydowany hit ostatnich dni, czyli „Brain Box. Matematyka dla najmłodszych”. Gra ta została wydana przez wydawnictwo Rebel.
Bardzo dużo czytam poradników – zwłaszcza tych dotyczących wychowywania dzieci. Kolejny przeczytany zatem przeze mnie w tym roku poradnik to: „Jak nie stracić kontaktu z dzieckiem i dogadać się w każdej sprawie”. Autorem tej książki jest Ulrike Döpfner i wydana ona została nakładem wydawnictwa Feeria.
Dzisiaj zabieram Was do szklarni Ogrodu Botanicznego w Krakowie oraz muzeum mieszczącego się na jego terenie.
Centrum Edukacji Przyrodniczej w Krakowie zostało otwarte całkiem niedawno, bo 11 września tego roku. Niemniej jednak na otwarciu były takie kolejki, że wtedy nie udało nam się zobaczyć tego miejsca… Polecam TEN wpis. Nadrobiliśmy i w skrócie powiem – warto, więc jeśli jeszcze nie mieliście okazji tu być to koniecznie się wybierzcie!
W zeszłym roku mogliśmy podziwiać świetlną wystawę – Alicja w Krainie Czarów, a w tym roku przedstawiona została bajka – Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków.
Bazylika św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika to kompleks sakralny, kościół oraz klasztor paulinów. Znajduje się on w Krakowie przy ul. Skałecznej 15. Potocznie miejsce to nazywane jest „Skałką” lub „kościołem na Skałce”.
Dzisiejszy wpis to propozycja książkowa dla dzieciaczków :] Jest to książka pod tytułem: „Dobranocki z całego świata. Opowieści do czytanie przed snem”. Autorką ilustracji jest Anna Láng. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Jedność dla dzieci.
To co mnie bardzo relaksuje to czytanie thrillerów :] W dzisiejszym poście kolejny z nich, czyli „Znajdź mnie” Anne Frasier. Książka ta została wydana nakładem wydawnictwa Muza.
Tym razem zapraszamy Was bardzo serdecznie do odwiedzenia Muzeum Armii Krajowej im. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie. O tym miejscu już kiedyś pisałam, ale teraz ten wpis zaktualizowałam :]
Długo u nas w domu królował Batman, ale ostatnio nieznacznie wyprzedził go Spiderman :D A jeśli też macie w domu młodych fanów człowieka-pająka to na pewno spodoba im się ta książka – „Spider-Man. Kolekcja opowieści”. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Olesiejuk.
Obwarzanek (nie mylcie z preclem) to jeden z najważniejszych krakowskich symboli i nie ma się co dziwić, że w Krakowie jest również jego muzeum. Jest to Żywe Muzeum Obwarzanka. Nie jest to typowe muzeum. Dlaczego? Zapraszam na ten wpis…
„Klejnot z Biznacjum” to dopiero trzydziesta szósta przeczytana przeze mnie w tym roku książka (mój cel to pięćdziesiąt dwa, czyli tyle ile jest tygodni w roku – to zatem jedna książka tygodniowo) ale już wiem, że jest ona NAJLEPSZA :D Autorką „Klejnotu z Biznacjum” jest Weronika Umińska. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Lucky.
Nie miałam niestety okazji przeczytać pierwszej części tej książki, choć wiem, że cieszyła się sporym powodzeniem. Nie ustosunkuję się zatem do niej, ale napiszę co myślę o „Psie 2” Jakuba Gończyka. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Akurat.
Pisałam Wam już, że Cwaniaczka UWIELBIAM. Napisałam już o tym post TUTAJ. Pora na przedstawienie Wam kolejnej książki Jeffa Kinneya pod tytułem „Rowley przedstawia: Strasznie straszne opowieści”. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.
Ostatnie jesienne dni są naprawdę przepiękne… Jest ciepło, świeci słońce i te kolory… :] Jeśli macie ochotę na małą sesję jesienną to wybierzcie się do Tauron Arena Garden.
Każde z polskich województw można zwiedzać na różne sposoby. Ja przedstawię Wam dzisiaj sposób na zwiedzenie województwa śląskiego – trasą turystyki industrialnej. Jest to Szlak Zabytków Techniki znajdujący się na terenie województwa śląskiego. W 26 miejscowościach znajdują się 42 obiekty związane z górnictwem, hutnictwem, energetyką, kolejnictwem, łącznością, włókiennictwem, ceramiką, produkcją wody oraz przemysłem spożywczym. Dwa z tych poniższych obiektów zostały wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO, więc tym bardziej warto je zobaczyć.
W dzisiejszym wpisie przenieśmy się do Mysłowic – do Centralnego Muzeum Pożarnictwa. Bardzo ciekawe miejsce nie tylko dla najmłodszych fanów straży pożarnej :]
Jeśli szukacie hotelu na Śląsku to w dzisiejszym wpisie mocne i słabe strony Hotelu Lantier w Bytomiu.
W poprzednim wpisie polecałam Wam wystawę budowli z klocków LEGO, ale ale… W tym CH Europa Centralna znajduje się kolejne świetne miejsce – Kolejkowo.