9 czerwca 2021

Zwierzęta nocą

 


Dzisiaj zapraszam Was na recenzję bardzo fajnej książki dla dzieci pod tytułem „Zwierzęta nocą”. Jej autor – Regan Lisa, tłumaczenie – Karolina Tudruj-Wrożyna. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Jedność.

To świetna pozycja dla wszystkich ciekawych tego jak wygląda świat… po zmroku. Jak to działa? Wystarczy wypchnąć znajdującą się w książce kartonową latarkę, a następnie przeciągnąć nią pod foliowym arkuszem i sprawdzić jakie zwierzęta buszują nocą :] Co ważne, w książce znajduje się miejsce, w którym można zaczepić latarkę tak, żeby się nigdzie nie zapodziała.

Każda strona to zupełnie inne miejsce na naszej planecie. Mamy tutaj zatem: lasy deszczowe, afrykańską sawannę, góry Europy, wielkie równiny oraz Arktykę. Do każdego z tych obszarów podane jest zadanie odnalezienia konkretnych zwierząt (co ciekawe, niektóre z nią są naprawdę mało znane). Uwaga! Na końcu książki znajduje się klucz odpowiedzi. Dodatkowo mamy również zebraną garść informacji i ciekawostek na temat zwierzyny danego regionu.

Czy podoba nam się ta książka? Bardzo! W zupełnie inny sposób dzieci mogą przyswoić sobie informacje na temat zwierząt z całego świata i tak jak już wcześniej wspominałam są to również bardzo rzadko spotykane gatunki. Szata graficzna też jak najbardziej jest na plus także z czystym sumieniem polecam tę książkę dla dzieci :]

 


Fragment z książki:

„Niektóre sowy nie budują własnych gniazd. Uszatki często wykorzystują opuszczone gniazda kruków i srok do składania swoich jaj. Płomykówki natomiast szukają dziury w drzewie lub bezpiecznego miejsca w starym budynku.”

„Bizon amerykański to duże, ciężkie zwierzę parzystokopytne, które pasie się na trawie w ciągu dnia, a śpi w nocy. Pojedynczy osobnik potrafi ważyć ponad tonę. Dawno temu żyło ich wiele milionów, ale obecnie gatunek ten jest prawie na wyginięciu.”

„Upierzenie puchacza śnieżnego pozostaje białe przez cały rok. Jednak umaszczenie wielu zwierząt rejonu Arktyki latem jest brązowe, a zimą białe. Dotyczy to np. lemingów, gronostajów, zajęcy, wilków i lisów polarnych.”


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz